National TU Dnipro Polytechnic — Compliance with the Time

DAAD: Deutscher Akademischer Austauschdienst

5 лютого 1998 року у Києві був підписаний "Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти України та Німецькою службою академічних обмінів (DAAD)", що передбачав відкриття офісу DAAD у Києві. Офіс розпочав роботу 16 квітня 1998 року. Він знаходиться на території Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". На сьогодні пропонуються наступні види стипендій:

1. Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців:

Іноземні науковці, які працюють у ВНЗ та науково-дослідних інститутах, мають можливість провести дослідження в одному з державних або державно визнаних німецьких ВНЗ або позауніверситетських науково-дослідних установ.          

2. Повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD:

Для збереження контактів колишні стипендіати DAAD на річну стипендію, а також колишні стипендіати, які щонайменше рік навчалися у НДР, можуть подавати документи на повторне запрошення для проведення дослідженнь або праці у одному з державно визнаних німецьких ВНЗ або науково-дослідних інститутів.          

3. Наукові стипендії для аспіратнів та молодих науковців:

Стипендії пропонують можливість іноземним молодим науковцям провести дослідження або підвищити кваліфікацію у одному з німецьких ВНЗ або науково-дослідних інститутів.             

4. Стипендії на навчання для випускників ВНЗ:

Стипендії пропонують можливість іноземним випускникам ВНЗ навчатися у німецькому ВНЗ на післядипломному курсі або у магістратурі (Aufbaustudium або Masterprogramm) та отримати ступінь “Diplom“ або “Master”.      

5. Стипендії DAAD/OSI:

Німецька служба академічних обмінів (DAAD), Бонн, та Інститут відкритого суспільства (OSI), Будапешт, проводять спільну стипендійну програму для випускників та молодих викладачів ВНЗ з України в галузі гуманітарних та суспільних наук з метою навчання або проведення досліджень та захисту дисертації у німецьких ВНЗ.         

6. Стипендії для написання дипломних робіт для студентів-германістів:

Стипендії пропонують можливість студентам германістики, німецької філології та перекладознавства перебування в Німеччині в рамках короткострокової стипендії для підготовки дипломної роботи, захист якої буде проходити у ВНЗ на Батьківщині.      

7. Стипендії для митців: навчання:

Стипендії пропонують іноземним пошукачам зі спеціальностями образотворче мистецтво, дизайн, кіно, музика, архітектура можливість навчатися у державних німецьких ВНЗ з метою підвищення кваліфікації без отримання диплому наприкінці навчання.

Стипендії для митців: робоче перебування викладачів ВНЗ

Викладачі ВНЗ в галузі образотворче мистецтво, дизайн, кіно, музика, архітектура, а також театральне мистецтво, режисура, танець та хореографія можуть подавати заяви на робоче перебування з метою митецької співпраці з німецьким ВНЗ.      

8. Міжнародна програма для журналістів:

Стипендійна програма пропонує журналістам з України, Беларусі, Росії та Молдови можливість навчатися прогягом трьох місяців у Журналістському колледжі при Вільному університеті м.Берлін.          

9. Програма для міжнародних юристів "Вступ до німецького правознавства з орієнтацією на практику":

Програма орієнтована на учасників, які на Батьківщині отримали вищу освіту, можуть підтвердити наявність, як правило, мінімально одно- і максимально дворічного трудового стажу та прагнуть кар´єри у міжнародній адвокатській конторі або у господарському підприємстві.    

10. Програма Європейського університету Віадріна: 

Європейський університет Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері) пропонує стипендії для українських студентів зі спеціальностями право, культурознавчі науки та економіка для участі у наступних навчальних програмах: Європейські студії, магістр права, учбове перебування для підготовки до іспитів.

11. ERP-річні стипендії для студентів-економістів:

Стипендії пропонують можливість іноземним студентам зі спеціальністю економіка навчатися протягом двох семестрів у державно визнаному німецькому ВНЗ. Стипендії призначені для відвідання лекцій, а не для написання випускних робіт. Обов`язковою є участь у практиці на фірмі.        

12. Семестрові стипендії для студентів-германістів:

Стипендії пропонують можливість іноземним студентам зі спеціальностями германістика, німецька філологія та перекладознавство навчатися протягом одного семестру у державно визнаному німецькому ВНЗ.  

13. Стипендії для відвідання літніх курсів у німецьких ВНЗ для студентів (після першого курсу):

Стипендії на літні курси пропонуються для відвідання мовних та країнознавчих курсів, які пропонуються німецькими ВНЗ.    

14. Групові поїздки для студентів до Німеччини:

Може бути підтримана група студентів, які зараховані в одному ВНЗ на одному факультеті як регулярні студенти, починаючи з другого курсу, під керівництвом викладачів ВНЗ.  

15. Стипендійна програма Леонарда Ейлера:

Стипендійна програма Леонарда Ейлера створена для підтримки молодих науковців переважно в галузі інженерних та природничих наук, які займаються написанням дипломної, магістерської работи або кандидатської дисертації. Стипендія надається “sur place”, тобто в Україні, протягом дев`яти місяців. Наприкінці цього періоду всім стипендіатам також буде профінансована одномісячна поїздка до німецького університету.             

16. Стипендії Гельмгольтц-DAAD:

Програма спілки Гельмгольтца та DAAD для аспірантів та молодих науковців із науковим ступенем в галузі охорони довкілля, енергетики, охорони здоров´я, ключових технологій, структури матерії, транспорту та космічного простору.        

17. Спеціальна програма "Стипендії Ляйбніц-DAAD для аспірантів та молодих науковців з науковим ступенем": 

Стипендії пропонують можливість іноземним молодим науковцям провести дослідження або підвищити кваліфікацію у одному з інститутів ім. Ляйбніца.          

 

DAAD у Дніпропетровську:

Дагмар Венцель – Дніпропетровський національний університет, кафедра німецької філології, пр. Гагаріна 72, 49625 Дніпропетровськ, E-Mail: dagmar_wenzel@web.de

Консультації: середа 17:00-18:00, четвер 17:00-18:00

Дніпропетровський національний університет, корп. 2, к. 60

пр. К. Маркса, 36

Тел.:+380 50 2748262

© 2006-2018 Інформація про сайт